Tootegrupid

6. Juhatusmärgid

6. Juhatusmärgid

 

Juhatusmärgid annavad teavet sõiduvõimaluste ja -suundade kohta, ümbersõidu teekonna kohta ning hoiatavad sõidu iseärasustest. Juhatusmärgi kõrvalepööret osutav sirge nool näitab suunda vahetult pöördekoha ette pandud märgil, kõver nool aga pöördekohast eespool oleval märgil.

Liiklusmärgid on valmistatud vastavalt Eesti standarditele EVS 613:2001 „Liiklusmärgid ja nende kasutamine" ja EVS-EN 12899-1:2007 „Vertikaalsed liikluskorraldusvahendid“.

Järjesta:
Kuva: Nimekirjana / Võrgustikuna

Vaikesättena kuvatakse hinnad käibemaksuta. Käibemaksuga hindade nägemiseks muuda valikut siit

Liiklusmärk 611 "Sõiduskeem" näitab sõiduvõimalust, kui ristmikul on mingi pööre keelatud, või lubatud sõidusuundi keerukal ristmikul.

Tootekood: LM611
Liiklusmärk 621 "Eelviidad" näitab sõidusuundi asulate või teiste sihtpunktide juurde. Märgil võib olla tee numbreid, osutusmärke ja teisi liiklusmärke, mis teatavad sõidukorra iseärasustest, teeninduskohamärkide sümboleidja teisi ametlikult kinnitatud sümboleid. Arv märgi allosas näitab kaugust ristmikuni. Kui teelõigule on pandud mõni keelumärk, võib märk näidata ka ümbersõiduteed.

Tootekood: LM621
Liiklusmärk 622 "Eelviidad" näitab sõidusuundi asulate või teiste sihtpunktide juurde. Märgil võib olla tee numbreid, osutusmärke ja teisi liiklusmärke, mis teatavad sõidukorra iseärasustest, teeninduskohamärkide sümboleidja teisi ametlikult kinnitatud sümboleid. Arv märgi allosas näitab kaugust ristmikuni. Kui teelõigule on pandud mõni keelumärk, võib märk näidata ka ümbersõiduteed.
Tootekood: LM622
Liiklusmärk 623a "Eelviidad" näitab sõidusuundi asulate või teiste sihtpunktide juurde. Märgil võib olla tee numbreid, osutusmärke ja teisi liiklusmärke, mis teatavad sõidukorra iseärasustest, teeninduskohamärkide sümboleidja teisi ametlikult kinnitatud sümboleid. Arv märgi allosas näitab kaugust ristmikuni. Kui teelõigule on pandud mõni keelumärk, võib märk näidata ka ümbersõiduteed.
Tootekood: LM623a
Liiklusmärk 623b "Eelviidad" näitab sõidusuundi asulate või teiste sihtpunktide juurde. Märgil võib olla tee numbreid, osutusmärke ja teisi liiklusmärke, mis teatavad sõidukorra iseärasustest, teeninduskohamärkide sümboleidja teisi ametlikult kinnitatud sümboleid. Arv märgi allosas näitab kaugust ristmikuni. Kui teelõigule on pandud mõni keelumärk, võib märk näidata ka ümbersõiduteed.
Tootekood: LM623b
Liiklusmärk 623c "Eelviidad" näitab sõidusuundi asulate või teiste sihtpunktide juurde. Märgil võib olla tee numbreid, osutusmärke ja teisi liiklusmärke, mis teatavad sõidukorra iseärasustest, teeninduskohamärkide sümboleidja teisi ametlikult kinnitatud sümboleid. Arv märgi allosas näitab kaugust ristmikuni. Kui teelõigule on pandud mõni keelumärk, võib märk näidata ka ümbersõiduteed.
Tootekood: LM623c
Liiklusmärk 623d "Eelviidad" näitab sõidusuundi asulate või teiste sihtpunktide juurde. Märgil võib olla tee numbreid, osutusmärke ja teisi liiklusmärke, mis teatavad sõidukorra iseärasustest, teeninduskohamärkide sümboleidja teisi ametlikult kinnitatud sümboleid. Arv märgi allosas näitab kaugust ristmikuni. Kui teelõigule on pandud mõni keelumärk, võib märk näidata ka ümbersõiduteed.
Tootekood: LM623d
Liiklusmärk 631 "Suunaviidad" Märgil võib olla osutusmärke ja teisi liiklusmärke, mis teatavad sõidukorra iseärasustest, teeninduskohamärkide sümboleid, teisi ametlikult kinnitatud sümboleid ja embleeme. Märk näitab sõidusuundi ja kaugusi asulate või teiste sihtpunktide juurde.
Tootekood: LM631
Liiklusmärk 632 "Suunaviidad" Märgil võib olla osutusmärke ja teisi liiklusmärke, mis teatavad sõidukorra iseärasustest, teeninduskohamärkide sümboleid, teisi ametlikult kinnitatud sümboleid ja embleeme. Märk näitab sõidusuundi ja kaugusi asulate või teiste sihtpunktide juurde.
Tootekood: LM632
Liiklusmärk 633 "Suunaviidad" Märgil võib olla osutusmärke ja teisi liiklusmärke, mis teatavad sõidukorra iseärasustest, teeninduskohamärkide sümboleid, teisi ametlikult kinnitatud sümboleid ja embleeme. Märk näitab sõidusuundi ja kaugusi asulate või teiste sihtpunktide juurde.
Tootekood: LM633
Liiklusmärk 634 "Suunaviidad" näitab sõidusuunda ja kaugust turismiobjektide (turistidele huvi pakkuvate vaatamisväärsuste, muinsuskaitse, looduskaitse või muude objektide) juurde.
Tootekood: LM634
Liiklusmärk 635 "Suunaviidad" näitab sõidusuunda ja kaugust avalikult kasutatavat erateed mööda eravalduse juurde.
Tootekood: LM635
Liiklusmärk 636 "Suunaviidad" näitab sõidusuunda ja kaugust juriidilise isiku (asutuse) juurde.
Tootekood: LM636
Liiklusmärk 637 "Suunaviidad" näitab jalgratturi ja jalakäija teekonna suunda ja kaugust sihtpunktini.
Tootekood: LM637
Liiklusmärk 641 "Kohanime tähis" näitab haldusüksuse, asustusüksuse, jõe, järve või muu koha nime.
Tootekood: LM641
Liiklusmärk 642 "Turismiobjekti tähis" Märgil on turismiobjekti (turistidele huvi pakkuva vaatamisväärsuse, looduskaitse, muinsuskaitse või muu objekti) nimi.
Tootekood: LM642
Liiklusmärk 643a "Eravalduse tähis" eravalduse nimi või kirje „ERAVALDUS
Tootekood: LM643a
Liiklusmärk 643b "Eravalduse lõpp" näitab märgiga 643a „Eravalduse tähis” tähistatud eravalduse lõppu
Tootekood: LM643b
Liiklusmärk 643c "Eraparkla" tähistab eraparkla algust
Tootekood: LM643c
Liiklusmärk 643d "Eraparkla lõpp" näitab märgiga 643c „Eraparkla” tähistatud eraparkla lõppu
Tootekood: LM643d
Liiklusmärk 644 "Tee nimi" Märgil on tee (maantee, tänava) nimi. Märgil võivad olla ka majade numbrid (näiteks: Ranna tee 10 − 20).
Tootekood: LM644
Liiklusmärk 645 "Kaugusviit" näitab kaugust teekonnal olevate asulate või teiste sihtpunktideni.
Tootekood: LM645
Liiklusmärk 651 "Kilomeetritähis" näitab kaugust tee alguseni.
Tootekood: LM651
Liiklusmärk 652a "Tee number" näitab tee numbrit.
Tootekood: LM652a
Liiklusmärk 652b "Tee number" näitab tee numbrit.
Tootekood: LM652b
Liiklusmärk 652c "Tee number" näitab tee numbrit.
Tootekood: LM652c
Liiklusmärk 652d "Tee number" näitab tee numbrit.
Tootekood: LM652d
Liiklusmärk 653a "Tee number" näitab lisaks tee numbrile ka tee suunda.
Tootekood: LM653a
Liiklusmärk 653b "Tee number" näitab lisaks tee numbrile ka tee suunda.
Tootekood: LM653b
Liiklusmärk 653c "Tee number" näitab lisaks tee numbrile ka tee suunda.
Tootekood: LM653c